Wybór pierwszego samochodu

Zakup pierwszego samochodu, jest zawsze ogromnym wydarzeniem, nie tylko dla nas, jako dla nowych kierowców i właścicieli. Można to zauważyć po wszystkich reakcjach, jak tylko podjedziemy do rodziny, lub znajomych i nawet jeżeli zapowiedzieliśmy się, że chcemy nabyć nowe cztery kółka, to każdy się bardzo mocno zdziwi i zaskoczy. Zazwyczaj nadchodzi wtedy pora na dogłębne i bardzo szczegółowe oględziny samochodu, oraz wszystkiego rodzaju jazdy próbne.

Dopiero w tym momencie, na dobrą sprawę, wychodzą wszystkie niedociągnięcia samochodu i ewentualnie wady, ponieważ po jak już trochę emocję opadną, to widzimy co mogło by wyglądać lepiej. Między innymi dlatego zawsze na zakup samochodu, powinniśmy brać ze sobą, jakąś osobę trzecią, która po prostu spojrzy na całokształt auta i sytuacji gołym okiem i na pewno będzie w stanie dużo poprawniej ocenić stan takiej sytuacji. Skoro wiemy już co nie co o samym zakupie, może przejdźmy do kwestii wyboru modelu, ponieważ to również nie jest proste, skoro rynek jest dosłownie przepełniony różnymi firmami, modelami i rocznikami.

Musimy określić pewien budżet i to jaki rodzaj auta chcemy posiadać, oczywiście z myślą zdrowego rozsądku, ponieważ nie kupimy cabrio, jeśli nie posiadamy garażu. Oczywiście wybór się powiększa, wraz ze wzrostem naszego budżetu, jeżeli jednak wygląda to dość blado i dysponujemy kilkoma tysiącami, to nie powinniśmy zwracać uwagi na takie detale jak kolor, tylko na to czy zdrowe są elementy blacharskie, czy już nie łapie rdza, czy elementu konstrukcyjne nie są po naprawach blacharsko-lakierniczych, ponieważ to prawdopodobnie, będzie nam wskazywać, że dany egzemplarz jest po prostu, po jakiejś kolizji, lub nie daj boże wypadku. Bardzo często się zdarza, że jak widzimy nowe, modne auto, w połowie niższej cenie, to jest ono albo po powodzi, albo po bardzo poważnym wypadku i zostało na szybko pospawane, przez jakiegoś nieuczciwego handlarza, który nie udostępnia informacji na temat przeszłości, łamiąc przy tym prawo i zmieniając numer VIN.

Źródło : skupmotocykli24h.pl