Przygotowania do porodu

Ostatnie dni przed porodem bywają bardzo stresujące.  Nie wiesz kiedy zacznie się poród i trzeba będzie jechać do szpitala. Ale jest coś o co trzeba zadbać na kilka tygodni przed porodem. Na pierwszym miejscu jest oczywiście skompletowanie wszystkich najważniejszych rzeczy do domu.  Jeśli czegoś brakuje lepiej udać się na zakupy przed porodem. Pomału powinnaś też już kompletów torbę, która zabierzesz ze sobą do szpitala. Nie wszystko oczywiście można wcześniej spakować, ale takie rzeczy jak ciuszki dla małego, czy dla Ciebie mogą już spokojnie leżeć.  Trzeba pamiętać o pieluszkach,koszuli nocnej, odpowiedniej bieliźnie, wkładki laktacyjne, podpaski i inne niezbędniki. Jest to już ostatni gwizdek na skompletowanie wszystkiego.

Żeby dodać sobie otuchy należy też zadbać o siebie.

Świadomość,  że dobrze wyglądasz doda Ci pewności siebie. Można udać się do fryzjera. Nie zmieniaj tylko radykalne swojej fryzury,bo po porodzie twoja twarz wyszczupleje i nowa fryzura może nie wyglądać już tak dobrze. To też ostatni gwizdek na parkowanie włosów, gdyż podczas połogu i jakiś czas po nim jest to niewskazane. Warto też zadbać o wydepilowanie. Lepiej jednak nie używać maszynki, bo można się zaciąć a efekt będzie na góra dwa dni. Lepiej użyć delikatnego kremu lub pianki do depilacji. Zadbaj też o odpowiedni manicure i pedicure, na pewno doda Ci pewności siebie. Abu pobyt w szpitalu był przyjemniejszy warto pamiętać bu spakować. Do torby ulubiona książkę, jakieś czasopisma. Na pewno przydadzą się po porodzie. Pamiętaj też o poduszce do karmienia. Warto też załatwić wszystkie domowe sprawy. Milej się wraca do czystego domu. Dobrym pomysłem jest przygotowanie kilka ulubionych potraw i mrożenie w pojemniczkach. Po porodzie nie będziesz miała czasu na gotowanie. Najważniejsze jest skompletowanie wcześniej wszystkich potrzebnych badań.

Na ostatnią chwile można jakieś wyniki pominąć,  a mogą być bardzo istotne. Na kilka dni przed porodem trzeba spakować wszystko co konieczne do torby. Usuń wszystkie kolczyki z ciała zwłaszcza takie które mogą przeszkadzać np. w okolicy pępka, bikini. Jeszcze raz wydepiluj wszystkie części ciała.  Przy tnie koniecznie paznokcie u stóp i zmyj lakier. W przypadku cesarskiego cięcia anestezjolog na podstawie koloru płytki paznokcia ocenia stan pacjentki. Zadbaj też o swoje stopy. Będziesz bardziej komfortowo się czuła, gdy będą idealne.