Zabiegi kosmetyczne w ciąży

Nie ma nadal pewności co do bezpieczeństwa stosowania niektórych zabiegów podczas ciąży. Ze względu na brak odpowiednich badań nawet eksperci w branży kosmetycznej nie mają sto procent pewności, które zabiegi są całkowicie pozbawione ryzyka i które stwarzają niebezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. Niektóre jednak mogą mieć zły wpływ i lepiej jest w tej kwestii być przezornym. W trakcie ciąży wiele kobiet zastanawia się, który zabieg będzie odpowiedni, a z jakiego lepiej jest zrezygnować. Na jaki zabieg wiec może sobie pozwolić, a co lepiej jest wykonać po ciąży? Za zabiegi bezpieczne bierze się pod uwagę, gdy stosuje się do tego celu bezwonne kosmetyki o jak najprostszym składzie. W przypadku niektórych zabiegów należy zrezygnować z tych wykorzystujących działanie prądu lub ultradźwięków. Jeżeli chodzi o zabiegi na twarz należy wystrzegać się silnie złuszczających skórę.

Takie peelingi kosmetyczne opierają się w dużej mierze na działaniu silnie stężonych kwasów. Także mikrodermabrazja i peelingi chemiczne powinny być unikanie przez kobietę w ciąży. Należy też pamiętać, że zew trakcie ciąży receptory węchu są znacznie bardziej wyczulone i nie każdy zapach będzie nam odpowiadał.  Te które wcześniej nam nie przeszkadzały nagle mogą być nie do wytrzymania. To też należy uwzględnić w wybieraniu zabiegu. Jeżeli chodzi o farbowanie włosów, to nie ma żądnych przeciwwskazań jeżeli w farbie nie ma amoniaku, ponieważ ta substancja wytwarza bardzo silne opary chemiczne. Najlepiej na farbowanie udać się do odpowiedniego specjalisty i poinformować go o ciąży.

W tym okresie kobiety mogą także udać się na masaż jeżeli jest on wykonany przed dobrze wykształcona osobę. Taki specjalista wie, których miejsc należy unikać w masażu,  na czym się skoncentrować. Przy takim zabiegu olejki zapachowe należy zastąpić bezzapachowymi. Przez cały okres ciąży nie ma przeciwwskazań do wykonywania manicure i pedicure. Należy tylko pamiętać, żeby wystrzegać się silnie chemicznych substancji. Ciąża nie zwalnia nas z dbania o siebie. Jeżeli świadomie wybieramy odpowiednie zabiegi, dobieramy wyszkolonych specjalistów i unikamy mocnych chemicznych zapachów naszemu maleństwu nic złego się nie stanie.

źródło : www.salonstyl.pl