Ile kosztuje strona internetowa?

ile kosztuje strona internetowa

Każda strona internetowa, to w pewnym sensie dzieła sztuki, ponieważ jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z tego typu operacjami, to nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo procesów bierze w tym udział i jak wiele czynników jest odpowiedzialnych za finalny efekt i wygląd naszego portalu. Bardzo często jest tak, że wydaje nam się coś proste i szybkie do wykonania, jednak w rzeczywistości jest to skomplikowany skrypt, który tylko profesjonalny programista będzie w stanie napisać i umieścić w sieci. Oczywiście często pewnie spotykamy się z opiniami, że strony internetowe są bardzo tanie i wystarczy je kupić na allegro, lub na innym portalu aukcyjnym.

Jednak tutaj bardzo poważnie powinniśmy się zastanowić, czemu jeden portal kosztuje nas tysiąc złotych, a drugi tylko dwieście, a przecież wygląda tam samo.

Jeśli decydujemy się na zakup tańszych stron, to poprośmy o wykaz, co dostaniemy w tej cenie i o to samo powinniśmy poprosić profesjonalistów, mogę się założyć, że finalnie bardziej nam się opłaci dopłacenie tych kilkuset złotych. Tak samo sytuacja wygląda z ofertami na portalach aukcyjnych, gdzie oferowane są całe strony internetowe, dosłownie w cenie 10 złotych. Nie dajmy się nabrać, nie jest to pełna strona, tylko jej szablon, który musimy jeszcze pociąć w takim programie jak photoshop i ponownie poskładać, jednak za pomocą kodowania. Owszem jest to opłacalne, jeśli tylko potrafimy zrobić to samodzielnie, lub ktoś z naszych znajomych zna podstawy takich języków, jak na przykład HTML i CSS.

Właśnie przez takie oferty, programiści bardzo często mają problem z odpowiednim dojściem do porozumienia z potencjalnym klientem, który wymaga od nas nie wiadomych rzeczy, a sam nie jest w stanie potraktować nas poważnie i chce żebyśmy wykonali mu taki szablon i zakodowali go, najlepiej w cenie 50 złotych, ponieważ przecież dla nas jest to bułka z masłem i codzienność. Jeśli chcemy kupić sobie swoją profesjonalną wizytówkę w postaci strony, to wybierajmy lepiej profesjonalne oferty, tak by nie płacić dwa razy, a jak zobaczymy efekt finalny naszego zakupu za dwieście złotych, to na pewno wrócimy do tego profesjonalisty i będziemy prosić żeby zrobił to tak, jak powinno być to wykonane, a przecież te kilkaset złotych, mogliśmy wydać na przykład na poprawienie pozycji naszej w wyszukiwarkach, bo po co nam strona internetowa, która znajduje się na 5 stronie wyszukiwarki i nikt nie jest w stanie na nią trafić.

Więcej informacji : www.inter-web.pl